Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

DeFi Kredi Platformu bZx Saldırıya Uğradı!

Son günlerin en popüler konularından birisi olan DeFi sektöründen bugün kötü bir haber geldi. DeFi uygulamalarından olan ödünç para verme protokolü bZx sistemindeki bir açık, çok sayıda Ethereum’un (ETH) kaybolmasına yol açtı.

Tam olarak kaç adeta Ether’in kaybolduğu bilinmese de, bZx kurucu ortağı Kyle Kistner konu hakkında yaptığı açıklamada kayıp ETH’ler olduğunu doğruladı. Platformun Telegram kanalından açıklama yapan Kistner, bir akıllı kontrata karşı açık kullanıldığını ve firmanın söz konusu kontratın çalışmasını durdurduğunu belirtti.

BZx protokolü ise şu an için güvenlik araştırmacıları ile beraber bu olayın nasıl gerçekleştiğini araştırmakta. Kistner, daha detaylı sonuçlara ulaşıldığında rapor yayınlanacağını belirtti. Platform şu an için Fulcrum isimli alım satım sistemini bakıma aldı ve geçici bir süreliğine kapattı. DeFi Pulse verilerine göre bZx protokolünden son 24 saat içerisinde 932.000 dolar değerinde ETH çekilmiş. Bazı piyasa gözlemcileri ise kaybolan ETH miktarının 350.000 dolara denk geldiğini düşünüyorlar.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment