Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

NEM (XEM) Aylar Sonra Yeniden Yükseliyor! Altkoin Dönemi Başladı mı?

NEM (XEM) fiyatı uzun bir aranın ardından yeniden 0.07 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başardı.

Direniş Kırıldı

660 milyon dolarlık piyasa değeriyle en büyük 26.kripto para olan XEM, uzun bir aradan sonra yükselişe geçti.

XEM fiyatı Ocak 2018’de 2 dolara kadar çıkmıştı. Ancak bu dönemde Japonya’daki Coincheck adlı kripto para borsasından epey yüklü miktarda XEM çalınmıştı. Toplamda 500 milyon dolardan fazla zarara yol açan bu saldırının ardından XEM fiyatı uzun süreli bir düşüş sürecine girdi.

Temmuz 2019’da 0.07 doların altına inen XEM fiyatı o dönemden beri 0.04 dolar seviyesinde ilerliyordu. Ancak XEM, ocak ayının sonlarında önündeki direnişi kırmayı başardı ve hızlı bir şekilde yükselmeye başladı.

Kripto para piyasasının son günlerde yaşadığı hareketlilik de XEM fiyatını olumlu yönde etkiledi. Coinmarketcap verilerine göre XEM an itibarıyla 0.07 dolar seviyesinin üstüne çıkmış durumda.

XEM’in 2016’dan bugüne kadar sergilediği performans

Altkoin Dönemi

Kraken İş Geliştirme Müdürü kısa bir süre önce boğa piyasasına giriş yaptığımızı söylemişti.

Bazı kripto para yorumcuları bu boğa piyasasının özellikle alternatif kripto paralara (altkoin) yarayacağını düşünüyorlar. Bu isimlere göre özellikle Bitcoin’in piyasa payının (dominans) azalıyor olması, altkoin döneminin başladığının bir göstergesi olabilir. Bu, XEM’in ve diğer altkoinlerin neden bu kadar iyi durumda olduğunu açıklar.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment