Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Airdrop Beklentisi Bulunan DeFi Protokolüne Bir Günde 700 Milyon Dolar Yatırıldı!

Likit staking platformu EigenLayer, Ethereum (ETH) yatırma limitlerini artırınca platforma milyonlarca dolar aktı.

Staking limitlerinde yapılan değişim DeFi protokolü EigenLayer’a yüklü miktarda para akışına sebep oldu. Platform kısa süre önce 120 bin Ethereum olan re-staking (yeniden staking) üst limitini 500 bin Ethereum’a çıkardı.

Bu genişletmeyle birlikte platforma 24 saatten kısa sürede 320 bin ETH’den fazlası yatırıldı. Platformun toplam kilitli varlık (TVL) değeri kısa sürede 250 milyon dolardan 800 milyon doların üzerine çıktı. Belirlenen 500 bin ETH’lik limit tamamen dolduğunda platform üzerinde 1,1 milyar dolarlık Ethereum kitlenmiş olacak.

DefiLlama verilerine göre halihazırda platform üzerinde kilitlenmiş 814 milyon dolar değerinde 367 bin ETH bulunuyor.

EigenLayer temelde, kullanıcıların staking için kilitledikleri tokenları yeniden staking etme fırsatı sunarak rakiplerinden ayrışıyor.

Platform haziran ayındaki lansmanı sırasında 3 farklı LST (likit staking token) desteği sunuyordu. Bu üçlü arasında Lido (LDO), Rocket Pool (RPL) ve Coinbase merkezli LST ürünleri yer alıyordu.

Fakat son güncellemeyle birlikte 6 yeni LST desteği eklendi ve hizmet sayısı 9’a çıkarılmış oldu. Bunlar arasında Swell (swETH), Stakewise (sETH), Stader (xETH), Origin’s (oETH), Ankr (ankrETH) ve Wrapped Beacon Ether (wBETH) yer aldı. Artan ürün yelpazesinin daha fazla müşteri çektiği düşünülüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!