Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Borsası Coinbase CEO’sundan Senatör Mesajı: “Büyük Bankalar İçin Lobi Yapıyorlar”

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, kripto karşıtı bir politika izlemenin neden yanlış olduğunu açıkladı.

Brian Armstrong, Senatör Roger Marshall’ın Amerikan Bankacılar Birliğinin (ABA) Dijital Varlık Para Aklama Karşıtı Kanun’un hazırlanmasına yardım ettiğini itiraf ettiği konuşmasına yanıt verdi.

Senatör Elizabeth Warren tarafından desteklenen kanun teklifi, Banka Gizlilik Kanunu’nun madenci, validatör, cüzdan sağlayıcısı gibi kripto para hizmet sağlayıcılarını da kapsamasını öngörüyor.

“Senatör Warren ve Marshall şimdi büyük bankacılar için lobi yapıyor.” diyen Armstrong, 2024’te kripto para karşıtı bir politika izlemenin “kötü bir strateji” olduğunu söyledi.

Coinbase CEO’su, 52 milyon Amerikalının kripto para kullandığını, genç nüfusun yüzde 38’inin kripto paralar sayesinde daha fazla ekonomik fırsat elde edebileceğini düşündüğünü, Amerikalıların sadece yüzde 9’unun mevcut finans sisteminden tatmin olduğunu, kripto para fiyatlarının yılbaşından beri yüzde 90 arttığını ve kar amacı gütmeyen Stand with Crypto adına yüz binlerce kişinin oy kullandığını belirtti.

Armstrong’a göre bu kişiler, kripto para politikalarının akla uygun şekilde hazırlanmasını talep ediyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!