Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

New York Borsasında Listeli Dev Şirket Altcoin ile Stratejik Ortaklık Kurdu!

İtibari-kripto ödeme hizmetleri sağlayıcısı Alchemy Pay (ACH), kripto para ödemelerini bir üst seviyeye taşımak için dünya devi Worldpay Global ile stratejik ortaklık kurdu.

Alchemy Pay, Worldpay Global ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Şirket tarafından 19 Aralık günü yapılan resmi duyuruda, atılan bu adımın ödeme kanallarını çeşitlendireceğine ve ödeme yeteneklerini artıracağına yer verildi.

Yapılan bu stratejik ortaklık sayesinde Worldpay’in Visa ve Mastercard altyapısına erişim sağlama fırsatı bulan Alchemy Pay, kripto paralar ve NFT’lerin alım satımıyla ilgili engelleri azaltarak küresel varlığını önemli ölçüde artırmayı hedefliyor.

Bu sayede kullanıcıların kredi ve banka kartlarını kullanarak kripto alıp satarken daha fazla verimlilik ve daha iyi müşteri deneyiminden yararlanabilecekleri düşünülüyor.

İleride Worldpay’in ödeme kanalları da Alchemy Pay’in NFT ödemelerini destekleyerek NFT’yi daha geniş bir kitle için erişilebilir hale getirecek.

Kullanıcılar halihazırda Alchemy Pay üzerinden itibari para birimleriyle kripto para satın alabiliyor veya tam tersi şekilde işlem gerçekleştirebiliyor. Aynı şekilde kullanıcılar Alchemy Pay’in altyapısı sayesinde kredi kartları üzerinden NFT satın alabiliyorlar.

Worldpay 2019’da küresel finansal teknoloji lideri FIS Global tarafından satın alınmıştı.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %2,6 yükseliş sergileyen ACH, yazım esnasında 0,0207 dolardan işlem görüyor.
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!