Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Tam Yükseliyor Derken Yeniden Düşecek: Önce 60 Bin, Sonrası Fena!

10x Research’ün kurucusu Markus Thielen, Bitcoin (BTC) fiyatına ilişkin tahminde bulundu.

Markus Thielen 9 Temmuz Salı günü paylaştığı piyasa güncellemesinde Bitcoin fiyatına ilişkin fikirlerini aktardı. Fiyatın 55.000-56.000 dolar aralığında bir temel oluşturmaya çalıştığını dile getiren analist, yaşanan yükselişlerin kısa vadeli kalabileceğini dile getirdi.

Önce 60 bin ardından 50 bin dolar veya daha aşağısı!

Orta vadeli olarak tehlikenin henüz geçmediğini ve bunu teyit etmek için en azından 60 bin doların üzerinde güçlü kapanışlar gerektiğini belirtirken bunun sağlanamaması durumunda 50 bin dolar ve belki de altına düşüşler görülebileceğini kaydetti.

Gülü kapanışların sağlanması durumunda yükselişin bir süre sürebileceğini ancak rallinin kısa ömürlü olacağını öngördü:

55.000-56.000 dolar aralığı, teknik analiz açısından bir temel oluşturuyor. Ancak, orta vadeli teknik hasar göz önüne alındığında, kısa vadeli taktiksel bir yükseliş trendi rallisinden fazlasını beklemiyoruz. Bitcoin’in, düşük 50.000 dolar aralığına başka bir düşüş yaşamadan önce yaklaşık 60.000 dolara yükselebileceğini ve karmaşık bir ticaret ortamı yaratacağını tahmin ediyoruz.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %2 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 59.000 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!