Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Deneyimli Trader Bitcoin İçin Kırmızı Alarm Verdi: Bu Seviyenin Altı Tehlikeli!

Deneyimli trader ve analist Peter Brandt, Bitcoin (BTC) fiyatında önemli bir desteği işaret ederek altında yaşanacak kapanışlar daha fazla düşüşü tetikleyebileceğini ima etti.

Analist Peter Brandt yakın tarihli bir sosyal medya gönderisinde, Bitcoin için tehlike çanlarını çaldı. Yaşanan son düşüşle birlikte 25 bin doların altına iğne atan Bitcoin’in Ters-Omuz-Baş-Omuz (TOBO) formasyonunun boyun seviyesine gerilediğini belirten Brandt, bu seviyenin altında bir kapanışın Bitcoin’i daha düşük fiyatlara doğru sürükleyebileceğini vurguladı.

En yakın destek olarak TOBO’nun boyun seviyesi olan 24.800’ün özellikle altını çizerken bu desteğin tutulamaması halinde günlük ve haftalık görünümün zarar göreceğini ifade etti:

Bitcoin’deki düşüş, altta yatan ters TOBO’daki boyun çizgisini bir kez daha test ediyor. 24.800 (önceki yeniden testin en düşük seviyesi) altında bir kapanış, günlük ve haftalık grafiklere zarar verir. Ama hey, ne biliyorum ki? Ben sadece grafik çizen bir boomer’ım.

CoinGecko verilerine göre son 1 hafta içerisinde %12 değer kaybı yaşayan Bitcoin, yazım esnasında 25.939 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!