Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Alman Banka Berenberg: Bitcoin Halving’i MicroStrategy İçin Boğa Getirecek!

Alman bankacılık devi Berenberg, Bitcoin (BTC) halving’i ile Microstrategy (MSTR) hisselerinde önemli yükselişler yaşanabileceğini öne sürdü.

Berenberg analistleri tarafından sunulan bir araştırma raporunda, Bitcoin halving sürecinin Microstrategy hisselerine de pozitif yansıyacağına değinildi. Raporda, elinde 150 binden fazla BTC bulunduran Microstrategy’nin hisseleri için 430 dolarlık fiyat hedefi verildi.

Geçtiğimiz halving öncesi ve sonrasında yaşanan fiyat hareketlerine işaret eden analistler, 2024 yılında gerçekleşmesi beklenen halving sürecinin Microstrategy hisseleri için boğa piyasasını başlatabileceğini belirtti.

Halving ile tarih tekerrür edebilir

Berenberg cephesi, halving öncesi ve sonrasında tarihsel yükseliş modelinin tekerrür edeceğine inandıklarını vurguladı. Geçtiğimiz 3 halving’den elde edilen veriler ile bir yol haritası çizilirken halving öncesi yükselişin 4 ay sonra kasım ayı gibi başlayabileceği ifade edildi:

İlk üç Bitcoin halving’i tarafından oluşturulan tarihsel model dördüncü halving ile tekrarlanırsa halving öncesi ralli bundan yaklaşık dört ay sonra başlayacaktır. Dördüncü halving’den sonra bir ralli gerçekleşirse ve bu ralli son birkaç halving’den sonra gerçekleşen yükselişler kadar uzun soluklu olursa 2025 yılının Ekim ayına kadar devam edebilir. MicroStrategy hisselerinin de bununla birlikte yükselmesinin muhtemel olduğuna inanıyoruz.  Bitcoin fiyatı ile şirketin hisse fiyatı arasındaki korelasyon yaklaşık olarak 0,90’dur.

Ek olarak Bitcoin arzındaki kıt ve planlı yapının 2024 yılındaki halving ile başlayabilecek boğa koşusunun potansiyelini büyüttüğü öne çıkarıldı.

Nicehash tarafından sağlanan verilere göre önümüzdeki Bitcoin halving’i 9 Nisan 2024‘de gerçekleşecek ve blok ödülleri 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşecek.

Öte yandan BlackRock CEO’su Larry Fink tarafından yakın zamanda yapılan bir açıklamaya da değinen analistler, dünya devlerinin Bitcoin için destek açıklamaları yapmasının önemine işaret etti.

Nasdaq verilerine göre MicroStrategy hisseleri yıl başından bu yana %153 yükseliş sergileyerek 160 dolar seviyesinden 407 dolara ulaştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!