Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Piyasa Yapıcı Açıkladı: Ethereum Başarısız Olursa Sebebi Solana Değil!

Dev kripto para piyasa yapıcı Wintermute’un CEO’su, Ethereum’un başarısız olması durumunda etmenlerin neler olabileceğine değindi.

Wintermute CEO’su Evgeny Gaevoy Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Ethereum gelecekte başarısız olursa bunun nedeninin neler olabileceğine yer verdi.

Geovoy, Ethereum topluluğunda yer alan önemli isimlerin blockchain teknolojisinin yönü ve geleceği hakkında büyük bir çelişki içerisinde olduğunu ifade ediyor. Bu durumun da Ethereum’un gelecekte başarısız olması ihtimalinde en önemli etki olduğunu düşünüyor. CEO, ironik bir dille bunu şu şekilde ifade etti:

Eğer Ethereum gelecekte başarısız olursa bunun nedeni “Solana’nın daha hızlı olması” değil, Ethereum’da önde gelen kişilerin hala büyük bir çelişkide sıkışıp kalması olacaktır.

Wintermute CEO’suna göre Blockchain teknolojisi tamamen kapitalist teşvik bazı sistemler oluşturmak için uygun bir ortam sunuyor. Evgeny Gaevoy, buna karşın Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ve diğer önde gelen isimlerin, inşa ettikleri sistemlerin yalnızca sosyal olarak değerli amaçlar için kullanıldığında saygı göreceğini savunduklarını belirtti:

Ya kapitalizm ya da planlı sosyalizm inşa ediyorsunuz. Üzgünüm, gerçekten ikisini birden yapamazsınız.

Kendisinin kapitalizmi seçtiğini ifade eden CEO, sosyalizmin aksine kapitalizm gerçekten işe yaradığını söyledi. 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!