verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan Kripto Para Açıklaması

Geçtiğimiz çarşamba günü Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş önderliğinde mecliste kripto para yasası öncesi kripto para topluluğundan temsilciler ile gerçekleşen görüşmenin ardından DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Babacan,

“Kripto para mevzuatında yasaklardan bahsedilmesi ülkemizi çağın gerisine götürür. Yapılması gereken borsaların denetlenerek güven oluşturulmasıdır”

dedi.

“Biz, takipçi değil öncü ülkelerden olmalıyız” çağrısında bulunan Babacan, “Dünyayla uyumu yakalamak ve yenilikçiliğin önünü açmak üzere ‘Yarına Atılım’ diyoruz” ifadelerinde bulundu.

Gerçekleşen görüşmenin ardından konuşulanlar ve konuşmacılar sosyal medyada tepki çekti. Konuşmacıların arasında bilinmeyen isimlerin de bulunması, sunulanların arasında ise ortak fikirlerin dışında argümanların ortaya atılması eleştirildi.

Toplantı sonrası basına konuşan Elitaş, tasarının yeniden ele alınacağını ve vergi konusunda mutabık olduklarını ifade etti. Bu ifadelerin ardından temsilciler vergi konusunda mecliste şu ifadelerde bulunduklarını ilettiler:

“Çok sınırlayıcı veya vergisel olarak uygun olmayan düzenlemeler yapılması halinde kripto varlık alım satımı yapan kişilerin sektörden uzaklaşması söz konusu olabilecek, kayıt dışı işlemler ve yurt dışına para çıkışı artabilecektir.”

 

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!