verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Digital Currency Group, Yaptığı Kripto Para Yatırımlarını Dökümante Etti

Amerika merkezli kripto para odaklı yatırım firması Digital Currency Group, yayınladığı bir basın açıklaması ile şirketin yaptığı yatırımların bir dökümünü paylaştı. Kripto para sektörünün en fazla bilinen isimlerinden birisi olan Barry Silbert tarafından yönetilen firma, yaptığı açıklamada 2016’dan bu yana 127 farklı girişime yatırım yaptığını ve yatırım fonlarının büyük bir kısmını fonlama turlarında elde ettiğini ifade etti.

Firma, bu hamlesi ile piyasaların 2016’daki durumu ile şimdiki arasında bir kıyas yapmak istediğini ifade ederken, yapılan açıklama şu noktalara değinildi:

”2017 yılında kripto paralara olan ilgi hem basın hem de halk tarafında tavan yapınca, şirketlerin değerleri bir anda fırladı. Bu dönemde ortalama artışların miktarı neredeyse yüzde 50’yi geçti. Ancak işler bir sonraki yıl ile birlikte tersine dönmeye başladı. Her ne kadar token piyasalarında yaşanan düşüşler yüzde 80-90’lara varsa da, şirketlerdeki düşüş daha az seyretti ve 2017 sonundaki tepe değerden yaklaşık yüzde 17’lik bir düşüş oldu. Elbette kripto para şirketleri için bu tarz sık değişen piyasa şartlarına uyum göstermek pek kolay değil ancak yine de düşüşlere rağmen, 2016’daki seviyelerden şirket değeri olarak halen yukarıdayız.”

Digital Currency Group, şu anda yatırım yaptığı şirketlerin şimdiki durumlarına dair detaylı veri paylaşmasa da, yaşanan çok zorlu sürecin ardından piyasaların yavaş yavaş da olsa bir toparlanma sürecine girdiğini de not etti.

Leave a comment