verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’i 20 Binde Shortlayan Trader; “Alın!”

Bir dönem Uluslararası Para Fonu’nda (IMF) yönetici ve ekonomist olarak çalışan ünlü analist Mark Dow da, Bitcoin’in bugün gerçekleştirdiği büyük ralliye tepkisiz kalamadı.

Bitcoin’in 20 bin dolar olduğu ve piyasanın inanılmaz derece olumlu baktığı günlerde, Bitcoin’i o seviyeden shortlayan ve bu hamlesi ile büyük bir başarı elde ederek gündeme gelen Dow, Bitcoin grafiği ile ilgili olarak dün paylaştığı tweette, grafiğin ‘alım’ için sinyaller verdiğini ifade etti.

Dow, daha önce Bitcoin’in artık kısa bir süre içinde ciddi bir yükseliş yaşaması gerektiğini ifade ederken, BTC’nin yaptığı bu son ralli ile de aslında bir nevi istediğine ulaşmış oldu.

Başarılı analist, 20 binden shortladığı Bitcoin kontratını geride bıraktığımız yılın Aralık ayında BTC, 3 bin dolar civarlarında gezerken nakde dönüştürdüğünü ifade etmiş ve şunları söylemişti:

”Benim işim artık buraya kadarmış, bitti. Bu ürünü (Bitcoin) sıfır dolara doğru giderken izlemek istemiyorum. Limonu yeterince sıktım, daha fazla su çıkaracağım diye zorlamaya gerek yok. Bunla ilgili artık düşünmek istemiyorum, bence doğru zamanda bir karar verdim.”

Dow, ayrıca o dönem yaptığı açıklamada kripto paraların yaşadığı çılgın yükselişin sebebini de kendince ifade etmişti. Başarılı isim, birçok yatırımcının herhangi yetkinliği ya da bilgisi olmadan sırf karı kaçırma korkusu (FOMO) ile hareket ettiğini ve bu kümülatif etkinin Bitcoin fiyatlarını oldukça kısa bir sürede tepeye vurdurduğunu ifade etti.

Leave a comment