Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dolaşımdaki Bitcoin Arzının Yüzde 27’si 5 Yerde Kümelendi: Satış Baskısına Dikkat!

Elinde en çok Bitcoin bulunduran balinaların varlık sayısı ürküttü.

On-chain analiz platformu Glassnode tarafından aktarılan verilerde, dev Bitcoin balinalarına yer verildi. Bu istiflenmenin başında tüm kripto para borsaları yer aldı. Verilere göre tüm borsalardaki toplam Bitcoin miktarı 2,3 milyon Bitcoin olarak kayıtlara geçti.

Listenin ikinci sırasında ABD merkezli spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) yer aldı. Söz konusu spot Bitcoin ETF’lerinin 862 bin Bitcoin tuttuğu aktarıldı.

Üçüncü sırada ise Bitcoin madencileri yer aldı.  Bu cüzdanlarda toplamda 706 bin Bitcoin tutulduğuna yer verildi. Madenciler arasına Patoshi dahil edilmedi.

ABD hükümeti, Mt.Gox…

Listenin dördüncü sırasında ABD hükümeti yer aldı. Hükümetin elinde 207 bin Bitcoin olduğu belirtildi. Beşinci sırada ise saldırıya uğrayan kripto para borsası Mt.Gox’un hazinesi yer aldı.

Mt.Gox’un hazine cüzdanlarında 141 bin Bitcoin olduğu kaydedildi. Toplamda 5 parça halinde kümelenmiş 4,23 milyon Bitcoin, dolaşımdaki arzın %27’si olarak hesaplandı.

Özellikle Mt.Gox ve ABD hükümeti gibi satış baskısı oluşturabilecek tarafların, önümüzdeki süreçte piyasaya negatif etki yaratabileceği ima edildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!