Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Düşerken Balinalar Ethereum İçin Suya İndi: Milyar Dolara Yakın Toplandı!

Popüler kripto para analisti Ali Martinez, Ethereum (ETH) balinalarının iştahının arttığını söyledi.

Ali Martinez 12 Haziran tarihli sosyal medya paylaşımında, balinaların Ethereum alımlarına yer verdi. Balinaların son fiyat düşüşü sırasında 840 milyon dolar değerinde 240 binden fazla Ethereum alımı gerçekleştirdiğini belirtti:

Balinalar son Ethereum fiyat düşüşü sırasında 240.000’den Ethereum’dan fazla satın aldı. Bu da toplamda yaklaşık 840 milyondolara ulaştı!

Son günlerdeki düşüşlerin arkasında, ABD’den gelen karışık enflasyon verileri ve yatırımcıların risk piyasaların karşı mesafeli bakmaya başlaması yer aldı.

Ethereum ETF beklentisi

Düşüşlerin alım olarak değerlendirilmesini orta vadeli yükseliş beklentisinin bariz bir göstergesi olarak yorumlayan analistler, spot Ethereum ETF beklentisine değindi.

ETF sürecinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan ilk onayı alan Ethereum’un haziran sonu-temmuz başı nihai sonuca kavuşması bekleniyor.

Tüm bu pozitif haberlere rağmen Ethereum fiyatının ETF onay haberi seviyeisinsden sadece %10 yukarda olması ise balinaların iştahını kabartmaya devam ediyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,5 değer kaybeden Ethereum, yazım esnasında 3.500 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!