Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Donald Trump, Kendisini Kripto Para Başkanı İlan Etti: Destekçi Topluyor!

ABD’nin eski başkanı Donald Trump, kendisini kripto paraların savunucusu ilan etti.

San Francisco’daki bağış etkinliğinde konuşan Trump, Demokrat Parti’nin kripto para politikalarını eleştirdi.

Kripto paraların önemini vurguladı

Trump’ın başkanlığı döneminde Avusturya elçiliği yapan Trevor Traina, “[Trump], kriptonun başkanı olacağını söyledi” dedi.

Trump, etkinlik sırasında kripto paraların önemini vurguladı ve kripto para sektörünü desteklediğini açıkladı.

Kasım ayında Biden ile başkanlık yarışına girecek olan isim, Biden’ın kripto para politikasındaki belirsizlikleri eleştirdi.

Beyaz Saray sözcüsü Robyn Patterson, Biden’ın dijital varlık alanındaki yenilikleri desteklediğini ama “yeni teknolojilerin beraberinde getirdiği riskleri” de önlemeye çalıştığını söyledi.

“Bir saatte bitecek”

San Francisco, çoğunluklu olarak liberal görüşlü olsa da bölgede kripto para yanlısı pek çok isim bulunuyor. Bazı isimlere göre bunlar, kripto para açıklamaları dolayısıyla Trump’ı destekliyor.

Palantir’in danışmanlığını yapan Jacob Helberg, “Başkan Trump, ikinci kez yönetime gelmesi halinde Biden ile Gensler’in kriptoya karşı başlattığı seferin bir saat içerisinde biteceğini açıkça belli etti” dedi.

Perşembe günkü etkinliğe ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’nin yöneticileri katıldı. Ayrıca ünlü kripto para yatırımcıları Tyler ve Cameron Winklevoss ikizleri de yer aldı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!