Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Donald Trump Suçlu Bulundu: Biden ve Trump Meme Coinlerinde Pump-Dump!

Eski ABD Başkanı ve mevcut başkan adayı Donald Trump’ın davada suçlu bulunması ile meme coinlerde büyük dalgalanmalar yaşandı.

Donald Trump, 30 Mayıs’ta Manhattan’da görülen davada 34 kez iş kayıtlarında usulsüzlük yapmaktan suçlu bulundu. Konuya ilişkin suçlamalar, 2016 yılında Donald Trump’ın avukatı Michael Cohen’in seçimler öncesi bir kişiye 130 bin dolar ödemesini kapsıyordu.

Trump’ın cezası bu yılın Temmuz ayında belli olacak ve 4 yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor.

Trump ve Biden meme coinleri hareketlendi

Donald Trump hakkında kötü karar çıkması ile birlikte TRUMP’ın meme coin’i MAGA, ciddi bir düşüş yaşadı. Bu süreçte mevcut başkan ve başkan adayı Joe Biden’ın meme coin’i ise artış yaşadı.

CoinGecko verilerien göre MAGA (TRUMP), davanın sonuçlanması ile 14,8 dolar seviyelerinden 11,27 dolara kadar geri çekilme yaşadı. Daha sonra sert bir artışa ev sahipliği yapan MAGA, yüzde 50’ye yakın artışla 16,84 dolara erişti.

Biden’ın meme coin’i BODEN ise önce %20’ye artış bir artış yaşadı ancak bu seviyelerde fazla tutunamayan BODEN, daha önceki fiyatının da altına gerileyerek 0,259 dolara kadar düştü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!