Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dörtte Dört: Kripto Para Fonları Yeniden Büyüme Gösterdi

CoinShares tarafından paylaşılan bilgilere göre kripto para fonlarında arka arkaya dördüncü haftada da net büyüme yaşandı.

Kripto para yatırım firması CoinShares tarafından açıklanan verilere göre dünya genelindeki kripto para fonlarına geçen hafta boyunca net 76 milyon dolar para girişi oldu.

CoinShares ekibine göre kripto fonlarına bu yılın başından beri toplamda 230 milyon dolar net paranın girmiş olması, piyasadaki “yatırımcı algısında kesin bir değişim” olduğunu gösteriyor.

Kripto fonlarına geçen hafta giren paraların büyük bir kısmı, 69 milyon dolar ile bitcoin (BTC) fonlarından kaynaklanıyor.

Önümüzdeki ay yeni bir güncelleme alması beklenen Ethereum’un (ETH) fonlarına ise yalnızca 700 bin dolar net para girişi oldu.

Kripto para fonlarındaki varlıkların toplam değeri yılbaşından beri %39 oranında artarak 30,3 milyar dolara ulaştı ve böylece Ağustos 2022’den bu yana görülmüş en yüksek seviyeye ulaşılmış oldu.

Geçen hafta yaşanan hareketliliğe 38 milyon dolar ile ABD, 25 milyon dolar ile Kanada ve 24 milyon dolar ile Almanya öncülük etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!