verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dünya Devi Deloitte Dijital Kimlik İçin Polkadot Tabanlı Altcoin ile Anlaştı: Fiyat Yükseldi!

Dünyanın en büyük danışmanlık ve denetim firmalarından Deloitte, Polkadot (DOT) tabanlı KILT Protocol (KILT) ile dijital kimlik protokollerini geliştirmek için ortaklık kurdu.

Polkadot tarafından 4 Mayıs Perşembe günü yapılan bir duyuruda, Deloitte ile KILT arasındaki önemli iş birliğinin detaylarına yer verildi. Yapılan açıklamada, Deloitte’nin Müşterini Tanı ve İşini Tanı (KYC/KYB) operasyonları kapsamında KILT’in yeniden kullanabilir dijital kimlik alt yapısından faydalanacağı belirtildi. Ayrıca Deloitte, müşterilerin kimlik bilgilerini yönetmelerine yardımcı olacak bir tarayıcı uzantısı da sunacak. Dijital kimlik protokollerini geliştirmek için atılan bu adım, kimlik bilgilerinin müşterilerin kontrolünde kalmasını sağlarken aynı zamanda yasal çerçevede şeffaf bir teyit süreci sunuyor.

Merkeziyetsiz dijital kimlik protokolü altyapısı sunan KILT, tüketici verilerinin gizliliğini korurken kimlik doğrulama sürecini de kolaylaştıracak. KILT’ın teknolojisi bankacılık ve merkeziyetsiz finans (DeFi) için yasal uyumluluk, e-ticaret için yaş doğrulama, ayrıca özel oturum açma ve bağış toplama konularını ele alırken, tüketici verilerinin gizliliğini riske atabilecek KYC/KYB süreçleriyle ilgili mevcut verimsizlikleri ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Bu kapsamlı altyapı hizmeti Deloitte gibi büyük şirketlerin kara para aklama ve terörün finansmanı gibi hassas konularda titizlikle çalışmasına imkan tanırken yenilikçi bir iş modelini de beraberinde getiriyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Deloitte üst düzey yetkilisi Micha Bitterli konu hakkındaki açıklamasında sağlanan ortaklık hakkında şu ifadelerde bulundu:

Deloitte, KILT blokzincirine bağlı yeniden kullanılabilir dijital kimlik bilgileri sunarak, bireyler ve kuruluşlar için doğrulama süreçlerinde yeni bir aşamaya geçiş yapıyor.

CoinGecko verilerine göre haber akışının etkisiyle %45’lik bir pump yaşayan KILT, 0,35 dolar seviyesinden 0,51 dolara kadar yükseldi. KILT, yazım esnasında 0,45 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!