Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dünyaca Ünlü Markaların Kriptoya Artan İlgisi Devam Ediyor: Fransız Marka Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Kabul Edecek

Fransız lüks giyim markası Balenciaga, ABD’de Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ödemelerini kabul edecek.

Moda sektörünün bilinen dergilerinden Women’s Wear Daily’nin (WWD) 23 Mayıs tarihli haberine göre Balenciaga, ABD’den başlayarak kripto para birimi ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

Marka, New York’taki Madison Avenue ve Beverly Hills’deki Rodeo Drive dahil olmak üzere önemli noktalarda bulunan mağazalarında ve balenciaga.com‘da kripto para birimi ödemelerini kabul edecek.

Başlangıçta Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul edecek olan marka, ilerleyen zamanlarda diğer kripto para birimlerini de eklemeyi düşünüyor. Balenciaga’nın şu an için hangi ödeme sağlayıcı ile çalışacağı belirsizliğini koruyor.

Marka, kripto para birimlerinde yaşanan volatilite ve bundan endişe duyup duymadıkları hakkında yaptığı açıklamada, “Balengiaga kripto paralar hakkında uzun vadeli düşünüyor. Yaşanan volatilite yeni bir şey değil.” ifadelerine yer verdi.

Balenciaga, bu yıl içerisinde kripto para ödemelerini kabul eden Gucci ve TAG Heuer gibi dünyaca ünlü markalar arasına katıldı. İsviçreli lüks saat markası TAG Heuer, bu ay içinde ödeme sağlayıcı Bitpay aracılığıyla Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum dahil 12 kripto para biriminde ödemeleri kabul edeceğini duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!