Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dünyanın 4 Büyüklerinden EY: Bitcoin ve Kripto Para Fiyatları Ciddi Şekilde Baskılanıyor!

“Büyük Dörtlü”  olarak adlandırılan yatırım danışmanlık şirketlerinden Ernst & Young’ın (EY) Küresel Blokzinciri Lideri Paul Brody, kripto para piyasası hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Paul Brody 23 Ekim günü CNBC’de katıldığı bir canlı yayında, Bitcoin ve kripto para sektörü hakkında konuştu. Özellikle Bitcoin’e bireysel ve kurumsal yatırımcılardan çok fazla talep olduğunu belirten Brody, bununla birlikte kurumsal yatırımcıların asıl hamleyi spot Bitcoin ETF onayı geldikten sonra yapabileceğini öne çıkardı.

Güncel durumda Bitcoin ve kripto paraların fiyat olarak ciddi şekilde baskılandığını sözlerine ekleyen Brody, regülasyonlarla uyumluluğun artması halinde yaşanabilecek bir yükselişe işaret etti.

İnsanların Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak değil bir yatırım aracı olarak aldığını ifade eden deneyimli isim, global çaplı benimsenmenin de bu doğrultuda şekillendiğini savundu.

Bitcoin’in altından çok farklı olduğunu özellikle öne çıkaran Brody, altın arzı artmasına rağmen daha fazla altın çıkarılabileceğini buna nazaran Bitcoin arzının sınırlı bir rezerve sahip olduğunu hatırlattı. Bu açıdan Bitcoin’in enflasyon ve finansal krizler karşısında çok daha alternatif bir güvenli liman anlayışı sunduğunu belirtti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!