Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

E-Ticaret Devi Shopify Libra’ya Katıldı

Kanadalı e-ticaret devi Shopify, Facebook ile yaptığı görüşmeler sonucunda şirketin dijital para projesi Libra’ya dahil oldu.

Libra’ya Yeni Üye

2004 yılında Kanada’da kurulan Shopify günümüzde 60 milyar dolarlık değeriyle dünyanın en büyük şirketlerinden biri olarak gösteriliyor. Şirket Kanada merkezli olsa da yalnızca Kuzey Amerika’da değil 100’den fazla ülkede, milyonlarca kişiye hizmet veriyor.

Shopify bugün bir duyuru yayınladı ve sosyal medya devi Facebook ile işbirliği yapmaya başladığını açıkladı. Bundan böyle Libra’nın üyeleri arasında Shopify da yer alıyor. Şirketin konu hakkında yayınladığı açıklamadan bir kesit şu şekilde:

Libra Association’ın bir üyesi olarak insanların paraya daha kolay bir şekilde erişebilecekleri, esnafların daha çok faydalanabilecekleri yeni bir ödeme ağı geliştireceğiz.

Facebook geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde Libra konusunda birkaç tane ağır darbe aldı. PayPal, Vodafone gibi ortaklarını kaybeden şirket gerek ABD’deki gerek Avrupa’daki politikacılarla da sorun yaşıyor.

Facebook’un bu sorunları tam olarak nasıl çözeceği hatta çözüp çözemeyeceği henüz bilinmiyor. Ancak e-ticaret sektörünün en büyük isimlerinden Shopify’ın projeye katılması Facebook için epey iyi bir haber.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment