Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vodafone’dan Bitcoin Reklamı

Vodafone Almanya, Facebook’tan yayınladığı bir reklamla adeta Bitcoin’in tanıtımını yaptı.

Dijitale Geçiş

Telekomünikasyon sektörünün en büyük isimlerinden biri olan Vodafone günümüzde Asya, Avrupa, Afrika ve Okyanusya kıtalarında milyonlarca kişiye hizmet sağlıyor. İngiltere merkezli şirketin ayrıca Vodafone Avustralya ve Vodafone Almanya gibi alt şirketleri bulunuyor.

Bu alt şirketlerden biri olan Vodafone Almanya, sosyal medyada kripto para takipçilerinin ilgisini çekecek bir adım attı. Facebook’ta bir reklam yayınlayan Vodafone Almanya ekibi, insanların artık kağıt para kullanmadıklarına vurgu yapmak için geleceğe yönelik bir görsel hazırladı.

Bitcoin’in dijital yapısına vurgu yapılan bu reklamda insanlara şu soru soruluyor: “Eğer gelecekte herkes Bitcoin kullanmaya başlarsa bayramlarda elinize nasıl harçlık tutuşturulacak?”

Vodafone’un Politikası

Vodafone’un doğrudan kripto paralarla olmasa da genel olarak dijital paralarla ilgili çeşitli araştırmalarının olduğunu biliyoruz.

Şirket bundan aylar önce diğer birçok isimle birlikte Facebook’un Libra adlı dijital para projesine dahil olmuş, bu alanda çalışmaya hazır olduğunu göstermişti. Ancak Vodafone daha sonra PayPal gibi diğer isimlerle birlikte Libra projesinden çekildiğini açıkladı. Fakat Vodafone yöneticileri bu sırada Facebook ile gelecekte yeniden işbirliği yapılabileceğini söyleyip açık bir kapı bırakmayı da ihmal etmediler.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment