Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Efsanevi Analist Bitcoin Yükselişini Yorumladı: İlkinde Olmadı, İkincide Oldu!

Efsanevi finansal analist John Bollinger, Bollinger bantlarının Bitcoin (BTC) yükselişi için ilkinde başarısız, ikincisinde başarılı olduğunu söyledi.

John Bollinger 21 Haziran tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, Bitcoin’in günlük periyotta mucidi olduğu Bollinger bantlarına verdiği tepkiyi yorumladı. Analist Bitcoin’deki yükselişin devam edeceği yönünde imada bulundu.

TradingView Chart

Bollinger haziran ayının başında Bitcoin’in gerilediği 25.700 dolarlık fiyatla indikatörün alt bandının test edildiğini ancak bu testin bir büyük yükselişle sonuçlanmadığını belirtirken geçtiğimiz hafta yaklaşık 25.100 dolar seviyesinde gerçekleşen testin başarıyla sonuçlandığının altını çizdi.

Analist, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

İlk model başarısız oldu ancak ikincisi başarılı.

Bollinger indikatörünün yorumlanmasına göre alt kanalı test ettikten kısa bir süre sonra üst kanal sınırları dışına çıkan fiyatın yükselişine devam etmesi bekleniyor.

Analist, daha geniş bir zaman aralığında tablonun incelenmesinin perspektif konusunda işleri netleştirebileceğini belirtirken geçmişte fiyatın bollinger indikatörü üst kanalını kırdığı durumlarda yukarı doğru seyrettiği görüldü.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %10,0 değer kazanan Bitcoin, son 24 saat içerisinde %3,9 yükseliş yaşayarak yazım itibariyle 30.032 dolar seviyesinden işlem gördü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!