verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Elon Musk Kriptoya Olan Sevgisini Yeniden Gösterdi: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) Satmayacağım

Tesla CEO’su Elon Musk, artan enflasyon oranı karşısında sahip olduğu Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin’leri (DOGE) satmayacağını söyledi. 

Elon Musk, Twitter üzerinden 14 Mart tarihinde takipçilerine önümüzdeki birkaç yıl içinde olası enflasyon oranı hakkında ne düşündüklerini soran bir paylaşım yaptı.

Musk’ın paylaşımına yanıt veren Migrostrategy CEO’su Michael Saylor, zayıf para birimlerinin çökeceğini ve nakit, borç ve değer stoklarından Bitcoin gibi kıt varlıklara sermaye kaçışının yoğunlaşacağını söyledi.

Dolar tüketici enflasyonu tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın devam edecek ve varlık enflasyonu, tüketici enflasyonunun iki katı olarak seyredecek. Zayıf para birimleri çöküş yaşayacak ve nakit, borç ve değer stoklarından Bitcoin gibi kıt mülklere sermaye kaçışı yoğunlaşacak.

Musk, Saylor’ın yanıtı üzerine bu sonucun çokta tahmin edilemez olmadığını dile getirdi. Ayrıca enflasyondan korunmak için takipçilerine tavsiyeler veren Musk, hala Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e sahip olduğunu ve satmayacağını belirtti.

Genel bir ilke olarak, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda ev gibi fiziksel şeylere sahip olmak ya da iyi işler çıkardığını düşündüğünüz şirketlerin hisse senetlerine sahip olmak genellikle dolara sahip olmaktan daha iyidir. Bir anlam ifade eder mi bilmem ama hala Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e sahibim ve satmayacağım.

Sosyal medya ve kripto para piyasalarında Dogecoin‘e verdiği destekle tanınan Musk, geçtiğimiz yılın başlarında sahip olduğu Tesla şirketi ile 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Ayrıca ilerleyen aylarda Bitcoin’i Tesla ürünlerinde ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurarak piyasa değerine göre lider kripto para birimine de desteğini göstermişti.

Ancak Musk, 2021 yılının sonlarına doğru Proof-of-Work (PoW) mekanizmasıyla işleyen kripto para birimlerinin madenciliğinin çevreye verdiği zararları gerekçe göstererek Tesla’nın artık Bitcoin kabul etmeyeceğini söylemişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!