Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Elon Musk NFT’ler ile Alay Etti: Bitcoin Ordinals Protokolüne Dolaylı Yoldan Övgü!

Tesla CEO’su ve milyarder Elon Musk, yaptığı açıklamasında dolaylı yoldan Bitcoin (BTC) Ordinals NFT’lerine övgüde bulundu.

Elon Musk popüler podcast The Joe Rogan Experience‘de kısa süre önce verdiği röportajda NFT’ler hakkında konuştu. Açıklamasında adeta NFT’lerle dalga geçen Musk, NFT’lerin çoğunun blokzincirine yazılmamış URL bağlantılı görsellerden ibaret olduğunu gile getirdi. Musk’ın bu açıklaması tümüyle blokzinciri üzerine yazılmış Bitcoin Ordinals NFT‘lerini akıllara getirdi:

Komik olan şey, NFT’nin blokzincirinde bile olmaması. Bunlar sadece JPEG’e giden bir URL. En azından JPEG’i blokzincirinde kodlamalısınız. Satın aldığınız NFT görselini barındıran şirket iflas ederse, artık o görsele sahip olamazsınız.

Musk’ın bu ifadelerinin ardından NFT piyasasının birçok önemli ismi, Bitcoin Ordinals’le bağlantı kurarak açıklamalarda bulundu. Kripto para analisti Will Clemente, Musk’ın yorumlarını övenler arasında yer alarak Bitcoin’in blokzincirinde sonsuza dek var olacak 38 milyon Ordinals NFT’sini işaret etti.

NFT projeleri DeGods ve y00ts’in yaratıcısı Rohun “Frank” Vora, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelerde bulundu:

İşte bu yüzden Ordinals büyümeye devam edecek. Bu, NFT’lere yönelik en evrensel eleştirilerden birine yönelik en zarif çözüm.

Bitcoin Ordinals bu yılın nisan-mayıs aylarında büyük ilgi toplamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!