Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Elon Musk’ın Twitter’ında Yaşanan Gelişme Dogecoin Fiyatını Yüzde 20 Pumpladı!

Sosyal medya platformu X’in (eski adıyla Twitter) ödeme sistemi X Payments’ta yaşanan gelişme Dogecoin (DOGE) fiyatında yükseliş getirdi.

Ünlü milyarder Elon Musk’ın Twitter üzerine entegre etmeyi planladığı X Payments’ın sosyal medya hesapları açıldı. Aynı zamanda tanıtımı yapılan X Payments’ın söz konusu entegrasyonu kapsamında Dogecoin’in de proje içerisine dahil olma ihtimalleri fiyatta yükseliş getirdi.

Elon Musk’ın altcoin’e olan sevgisini ve yatırımı olduğunu göz önünde bulunduran Dogecoin yatırımcıları böyle bir hamle geleceğini düşünüyor.

Öte yandan olası bir X Payments entegrasyonu ile Dogecoin fiyatında yaşanabilecek yükselişi kaçırmak istemeyen yatırımcılar da önceden yerini almak için harekete geçiyor.

Ancak Elon Musk daha önce katıldığı bir yayında, yatırımcılar Bitcoin veya Dogecoin (DOGE) hakkında bir yorum beklerken “Kripto paralar hakkında düşünmek için fazla zaman harcamıyorum.” ifadelerine yer vermişti.

CoinGecko verilerine göre X Payments’ın tanıtılması Dogecoin fiyatında adeta uçuşu tetikledi. Dogecoin fiyatı 0,0747 dolar seviyelerinden %20’den fazla yükselişle 0,0907 dolara kadar artış yaşadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!