verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

En Büyük Stablecoin Tether (USDT), Polkadot (DOT) Ağında Piyasaya Sürüldü

Dünyanın en yüksek piyasa değerine sahip stablecoin’i Tether (USDT), merkeziyetsiz bir platform olan Polkadot’un (DOT) ağında piyasaya sürüldü.

Tether 23 Eylül tarihinde resmi web sitesi üzerinden yayınladığı açıklamada, multi-chain merkeziyetsiz bir web3 platformu olan Polkadot’ta yerel stablecoin’i USDT’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Açıklamada USDT’nin, Polkadot ağına eklenmesiyle birlikte merkeziyetsiz ağlardaki liderliğinin “başka bir önemli noktası” olduğu belirtildi. Ayrıca Polkadot USDT’nin ağda piyasaya sürülmesi ile ilgili, “kullanıcıların piyasa volatilitesinden doğacak zararlardan korunmasını sağlayacak ve ağa girip çıkmayı kolaylaştıracak bir hamle” ifadelerini kullandı.

Tether CTO’su Paolo Ardoino konu üzerine yaptığı açıklamalarda:

Dijital token alanındaki en likit, istikrarlı ve güvenilir stablecoin olan USDT’yi Polkadot’ta piyasaya sürmekten mutluluk duyuyoruz. Polkadot’un bu yılki büyüme ve evrim yörüngesinde USDT’nin eklenmesiyle gelişmesine yardımcı olacağımıza inanıyoruz.

ifadelerine yer verdi.

USDT, Polkadot dışında Avalanche, Kusama, Ethereum ve Solana da dahil olmak üzere 11 farklı ağda kullanılabilir durumda bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!