Bitcoin ve Ethereum, Aralık ayına nispeten iyi başlamış olmalarına rağmen, geçtiğimiz 2-3 günlük süreç, neredeyse bütün kripto para birimleri için kızıl bir tablo ortaya koymakta....

Ethereum 100 Doların Altına Geriledi – Bitcoin Haftanın En Düşük Seviyesinde!

bitcoin ethereum merkeziyetsizlik

Bitcoin ve Ethereum, Aralık ayına nispeten iyi başlamış olmalarına rağmen, geçtiğimiz 2-3 günlük süreç, neredeyse bütün kripto para birimleri için kızıl bir tablo ortaya koymakta. Kasım ayında ağır darbeler alan kripto para sektörü, görünüşe göre Aralık ayında da düşüşe devam edebilir.

Bitcoin ve Ethereum Düşüyor

Kasım ayında belirli bir süre 100 dolar altına inerek yatırımcıları çok fazla korkutan Ethereum, yerini XRP‘ye kaptırdığı günden beri hala sert düşüşünü sürdürüyor. Basın saatine göre 100 doların tekrardan altına inen Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatlik periyotta %6.93’lük bir düşüş yaşıyor ve bir zamanların ikinci sıradaki kripto para biriminin toplam piyasa hacmi de 10 milyar dolara kadar geriledi.

Lider kripto para birimi Bitcoin ise, 4.200 dolar hatta 4.300 dolar seviyelerini gördüğü günlerden çok kısa bir süre sonra, 4.000 doların altına indi ve basın saatine göre %3.37’lik düşüşle, 3.652 dolardan el değiştirmekte. BTC’nin toplam piyasa hacmi ise 64 milyar doların aşağısına indi.

Geçtiğimiz ay yaşanan hard fork ve ağ bölünmesi sonrası ikiye ayrılan Bitcoin Cash için ise, durum bir hayli değişik. Roger Ver ve taraftarlarının hash savaşları sonucu kazandığı Bitcoin Cash, basın saati itibariyle %14.95’lik düşüş yaşıyor ve piyasa hacmine göre top 10 kripto para arasında en kötü durumda olanı. ,

Bitcoin Cash SV Yükselişte

Rakip ağ Bitcoin Cash SV  ise, ilginç bir şekilde %15.44’lük bir yükselişe sahip ve toplam piyasa hacmi açısından EOS‘u geçmesi an meselesi. Son günlerin en kötü performansına sahip kripto para birimlerinden olan EOS, geçtiğimiz tarihlerde Tether tarafından geçilmişti ve bu durum yatırımcıları daha da endişelendirmekte.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.