Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Balinasından Opsiyon Sözleşmelerinde Tek Kalemde Devasa Satış

Kripto para piyasası çeşitli hack ve rug-pull vakalarıyla boğuşurken bir Ethereum (ETH) balinasından yüklü miktarda satış geldi.

Bir Ethereum balinası kısa süre önce yaptığı yüklü satışla dikkat çekti. Kripto opsiyon analitik platformu Greeks.Live tarafından paylaşılan verilere göre 1 Ağustos günü nominal değeri 100 milyon doları aşan ve günün toplam hacminin %29’unu oluşturan 56.000’den fazla blok opsiyon işlemi gerçekleştirildi.

Toplamda üç bölüme ayrılan ve geçtiğimiz 24 saat içerisinde gerçekleşen bu işlemlerin %29’unun satış yönlü blok işlemler olması piyasada tedirginlik yarattı. Analistler, balinanın kısa vadeli düşüş beklediği yönünde yorum yaparken 1.600 dolar desteğine önem verildiği belirtildi. Bununla birlikte opsiyon işlemlerinin tümü incelendiğinde balinanın uzun vadede yükseliş yönlü beklentisini koruduğu vurgulandı.

Analist ekip tarafından yapılan açıklamada yaklaşık 1 aydır bu büyüklükte bir blok satışın yaşanmadığı vurgulandı:

Bu büyüklükteki satımlar nispeten nadirdir ve yaklaşık bir aydır bu büyüklükte bir blok satışı olmamıştı. Balinanın görüşü de daha net, kısa vadede büyük ölçüde düşüş eğilimi gösteriyor, ancak desteği 1.600 dolar civarında tutma konusunda iyimser ve uzun vadede kripto para birimi fiyatları üzerinde hala yükseliş bekliyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %1,5 değer kaybeden ETH, yazım esnasında 1.833 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!