Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Balinasının 200 Milyon Dolarlık İşlemi Dikkat Çekti: Yükseliş Mi Bekliyor?

Bir altcoin balinası, Ethereum (ETH) fiyatının önümüzdeki günlerde yükselmesini bekliyor olabilir.

Blockchain kayıtlarına göre bir balina, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex’ten 200 milyon dolardan fazla değerde Ethereum çekti.

Milyar dolarlık şirkete ait olabilir

Blockchain analiz platformu Spot On Chain tarafından aktarılan bilgilere göre büyük bir balina, geçtiğimiz son 24 saat içerisinde Bitfinex borsasından 60 bin Ethereum çekti. Bunların işlem sırasındaki değeri, yaklaşık 206 milyon dolardı.

Analistler, bu adresin Abraxas Capital’e ait olabileceğini düşünüyor. Yatırım yönetim şirketi Abraxas, 2002’de Londra’da kuruldu. Şirket, 2017’den beri kripto para piyasasında faaliyet gösteriyor. Abraxas’ın Bitcoin ve Ethereum için iki ayrı fonu bulunuyor. Sitesindeki verilere göre şirket, Bitcoin fonunda 1,3 milyar dolar; Ethereum fonunda ise 5,5 milyon dolar değerinde varlığı yönetiyor.

Borç almak için kullandı

Blockchain kayıtlarına göre bu balina, Bitfinex’ten çektiği Ethereumları daha sonra Spark platformuna yatırdı. Spark, merkeziyetsiz bir likidite piyasası olarak hizmet veriyor.

Balina, daha sonra Spark platformundan borç olarak 101 milyon DAI aldı. Bunları 101 milyon USDC ile takas eden balina, bunları Binance borsasına yatırdı.

CoinGecko verilerine göre Ethereum, son 24 saat içerisinde %3’ten fazla değer kazandı ve 3.500 dolar seviyesine yaklaştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!