Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Başvuruları da Bitcoin’in Kaderini Paylaşıyor: SEC’den Yine Erteleme!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yatırım şirketleri Invesco ve Galaxy’nin ortaklaşa sunduğu spot Ethereum (ETH) ETF başvurusunu erteledi.

SEC Bitcoin ETF’lerine uyguladığı tarifeyi Ethereum ETF’lerine de uygulamaya devam ediyor. Şimdiye kadar masasındaki tüm spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularını 2024 yılına erteleyen SEC, bu sefer de Invesco Galaxy Ethereum spot ETF başvurusunu 6 Şubat 2024 erteledi. Düzenleyici kurumun en geç bu tarihe kadar başvuru hakkındaki nihai kararını açıklaması gerekecek.

Invesco’nun yönetimi altında 1,4 milyar dolardan fazla varlık bulunuyor ve spot Ethereum ETF onayı alabilirse piyasadaki en güçlü aktörlerden biri olarak anılacağı düşünülüyor.

Yatırım devleri Invesco ve Galaxy, spot Ethereum ETF başvurusunu geçtiğimiz eylül ayında SEC’ye sunmuştu. Eğer söz konusu ETF başvurusu onaylanırsa Ünlü milyarder Mike Novogratz’ın kripto para odaklı yatırım şirketi Galaxy Digital, Invesco’nun Ethereum alıp satmasına ve saklamasına aracı olacak.

Kasım ayının başında Invesco’nun spot Bitcoin (BTC) ETF’inin kodu Nasdaq’da işlemlerin gerçekleşmesinden sorumlu DTCC‘de listelenmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!