Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Bu Metrikler Doğrultusunda Yeni Fiyat Rekoru Kırabilir!

Erhereum özelindeki açık faiz metriği Temmuz 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaşınca gözler olası etkilerine çevrildi.

CrptoQuant analisti Ethereum özelinde yaptığı detaylı incelemesiyle öne çıktı. Söz konusu incelemede, Ethereum’un open interest (açık faiz) verilerine odaklanan analist, verilerin Temmuz 2022’den bu yana en yüksek seviyeye işaret ettiğini vurguladı.

Piyasadaki hareketliliğe paralel olarak yatırımcıların Ethereum özelindeki ilgisinin de arttığını belirtirken açık faiz verisinin bir güven temsili olarak yorumlanabileceğini kaydetti. Bununla birlikte açık faizdeki artışın Ethereum’un 2024 yılı içerisinde yeni zirve yolculuğunun bir belirtisi olabileceğini kaydetti.

Öte yandan bu denli vadeli işlem pozisyonunun Ethereum için tasfiye yönlü dalgalanmalar yaratabileceğini savunan analist, yatırımcılara dikkatli olun uyarısında bulundu:

Bu artış, vadeli işlem tüccarları arasında Ethereum’un mevcut yükseliş trendine olan güvenin sürdüğünü gösteriyor. Bununla birlikte son yükselişin dürtüsel doğası göz önüne alındığında, tüccarlar dikkatli olmalı ve kayda değer kısa ve orta vadeli fiyat düşüşlerini tetikleyebilecek ani likidasyon potansiyelini göz önünde bulundurmalıdır.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %4 yükseliş sergileyen Ethereum, yazım esnasında 2.899 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!