Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Classic (ETC) İçin Yeni Bir Rekor Seviye: Son 24 Saatte Fiyatta Yüzde 20 Yükseliş

Ethereum Classic (ETC) hash rate’i 6 yıl önceki ilk madencilik bloğundan bugüne kadarki süreçte daha önce hiç görülmemiş bir artış döngüsüne girerek tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı.

Geçtiğimiz hafta ortalama 41 TH/s hashrate seviyelerinde (madencilik yapmak için belirlenen zorluk seviyesi) seyreden Ethereum Classic madenciliği bu haftayı da artış ile devam ettiriyor.  49,52 TH/s‘a kadar yükselen hashrate tüm zamanların en yüksek seviyesine(ATH) ulaştı. Bugün başarılı ile tamamlanan Ethereum Bellatrix güncellemesinin ardından The Merge’e olan güven artıyor ve hashrate seviyesi hız kesmeden yükselmeye devam ediyor.

Ethereum ağının 15 Eylül’de Proof of Stake (PoS) sistemine geçmesi beklenirken, Ethereum üzerinde madencilik yapan kullanıcılar cihazlarını büyük bir hızla Ethereum Classic ağına çevirmeye devam ediyor. Temmuz ayında gerçekleştirilen Ethereum konferansında Vitalik Buterin tarafından belirtildiği gibi, büyük madencilik cihazı yatırımı yapan birey ve kurumların bu noktada en iyi alternatifi olarak Ethereum Classic görülüyor.

Madencilerin Ethereum Classic’e alternatif olarak işlem yapabileceği ve cihazlarını çalıştırabileceği söz konusu diğer ağlar arasında ise Ravencoin (RVN)Ergo (ERGO) ve Beam (BEAM) bulunuyor. Fakat 15 Eylül’deki The Merge güncellemesine hızla yaklaşırken, bu alternatif blockchainler üzerinde Ethereum Classic’de olduğuna benzer bir hashrate artışı gözlemlenmedi. Bu da madencilerin ilk tercihinin Ethereum Classic olduğunu ve talebin muhtemelen bu yönde artmaya devam edeceğini gösteriyor.

Coingecko verilerine göre yazının kaleme alındığı esnada kripto marketin 18. sırasında yer alan Ethereum Classic fiyatı günlük bazda %20’lik bir yükseliş performansı ile 40,28 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!