Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum (ETH) Madenciliği Son 2 Yılda Bitcoin (BTC) Madenciliğinden Daha Fazla Kazandırdı

Kripto paralar üzerinde çalışmalar yürüten Arcane araştırma şirketi tarafından açıklanan yeni bir rapora göre Ethereum (ETH) madencileri Bitcoin (BTC) cephesine oranla daha fazla kazanç sağladı.

Blockchain araştırma şirketi Arcane Research tarafından paylaşılan yeni verilere göre Ethereum madenciliği son dönemlerde Bitcoin madenciliğine göre daha fazla para kazandırdı. Verilere göre Ethereum madencileri 2021 yılında 18 milyar dolar getiri sağlarken Bitcoin madencileri ise 17 milyar dolar kazanç elde edebildi. 2021 yılında yaklaşık 1 milyar dolar farkla öne çıkan Ethereum madencileri, henüz yılı tamamlamamış olmamıza rağmen 2022 senesini de önde götürmeye devam ediyor.

Bu yılın başından günümüze olan süreçte Bitcoin madencileri 10 milyar dolar kazanırken Ethereum madencileri ise 11 milyar dolar kazanç ile öne çıktı. Ethereum madenciliğinin son günlerine yaklaşılırken paylaşılan bu verilerde yakın zamanda büyük değişiklikler görüleceği bekleniyor. İş Kanıtı (PoW) çalışma şeklinden Hisse Kanıtı (PoS) sistemine geçiş yapacak olan Ethereum ağının madencilik getirisi muhtemelen bu haftanın sonunda sıfır dolara düşecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!