Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ETF’lerin Usta İsmi İddialı: Ethereum’da Bu Olmazsa Şok Yaşarım!

Kripto para piyasasının deneyimli ismi, ABD merkezli Ethereum ETF’leri hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

ETF Trends Başkanı Nate Geraci kısa süre önce yaptığı X paylaşımında, ABD’den onay bekleyen spot Ethereum borsa yatırım fonları (ETF) hakkında konuştu.

Spot Ethereum ETF’lerinin önümüzdeki 2 hafta içerisinde onaylanıp piyasaya sürülmemesi halinde şok yaşayacağını dile getiren Geraci, bu onaya kesin gözüyle baktığını bir kez daha belli etmiş oldu:

Spot ETF’ler önümüzdeki 2 hafta içinde işleme başlamazsa şok olacağım. Gelecek haftanın ilerleyen saatlerinde bir olasılık, ancak 15 Temmuz haftasının daha olası olduğunu düşünüyorum.

Bu hafta sonuç gelebilir

Geraci yaklaşık 5 gün önce yaptığı başka bir açıklamada, ihraççıların SEC’nin geri dönüşlerine göre S-1 dosyalarını güncelleyeceğini ve bunları 8 Temmuz’a kadar SEC’ye ileteceğini belirtmişti.

SEC’nin bu güncellenmiş dosyalara karşı itiraz etmemesi durumunda onayın bu hafta içerisinde gelebileceğini vurguladı. Fakat bir pürüz çıkması durumunda en geç önümüzdeki hafta her şeyin sonuca ermesi bekleniyor.

Ethereum, SEC’nin 19b-4 formlarını onaylamasından bu yana %20 değer kaybederek yatırımcılarını umutsuzluğa sürükledi.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %3,5 değer kaybeden Ethereum, yazım esnasında 2.930 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!