ConsenSys'in kurucusu Joseph Lubin, Alman basınına verdiği demeçlerde Blockchain teknolojisinin gelişimi hakkında yorumlarda bulundu. Lubin'e göre Blockchain'in gelişim süreci İnternet'inkine kıyasla çok daha uzun sürecek....

Ethereum Kurucusu Lubin: Blockchain İnternet’ten Daha Yavaş Gelişecek

ConsenSys‘in kurucusu Joseph Lubin, Alman basınına verdiği demeçlerde Blockchain teknolojisinin gelişimi hakkında yorumlarda bulundu. Lubin’e göre Blockchain’in gelişim süreci İnternet’inkine kıyasla çok daha uzun sürecek.

Blockchain’in Gelişimi

ConsenSys’in yanı sıra Ethereum’un da kurucu ortaklarından olan Lubin, Blockchain teknolojisiyle İnternet arasında ciddi benzerlikler olduğunu söyledi. Lubin, bu iki teknolojinin oldukça benzer şekillerde gelişmeye başladığını ancak Blockchain’in çok daha yavaş gelişeceğini düşünüyor.

Blockchain teknolojisinin günümüzde dahi birbirinden farklı projelerde kullanıldığını ve gerçek hayata uyarlanmaya başladığını vurgulayan Lubin, Blockchain’in günlük yaşamda çok daha önemli bir rol oynamaya başlayacağını belirtiyor:

“Blockchain tabanlı projeler sayesinde insanlara faydalı olan şeyler üretilebilecek. Temelde İnternet de böyle gelişti. Blockchain çok daha karmaşık olduğu için muhtemelen İnternet’ten daha yavaş gelişecek. Ayrıca dijital para gibi konular da olduğu için Blockchain’in günlük yaşamdaki rolü İnternet’e kıyasla daha büyük olacak.”

ConsenSys’in Vizyonu

Lubin, Alman basınına verdiği röportajda ConsenSys’teki planlarından ve şirketin geleceğinden de bahsetti. ConsenSys, Ethereum ağını geliştirmek için birbirinden farklı adımlar atıyor.

Lubin ConsenSys’in tüm ekosistem üstünde kontrol sahibi olmak gibi bir planının olmadığını ve şirketin tek gayesinin ekosistemi daha iyi bir konuma getirmek olduğunu vurguladı:

“ConsenSys olarak çok fazla şey yapıyoruz ama ekosistemi yönetmek gibi bir kaygımız yok. Bizim amacımız ekosistemi geliştirmek.”

Lubin, kendisine Ethereum ağındaki problemlerle ilgili sorulan soruya Ethereum’un bundan yalnızca birkaç yıl önce ortaya çıktığını ve hala çok genç olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Lubin’e göre Ethereum ağı gelecekte çok daha iyi bir hale gelecek ancak bunun için her şeyden önce zaman gerekiyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.