verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Şangay Güncellemesi Büyük Ölçüde Hazır: Stake Edilen ETH’ler Hakkında Çarpıcı Spekülasyon!

Ethereum’un (ETH) Merge’den sonraki ilk güncellemesi Şangay’ın büyük ölçüde hazır olduğu bildirilirken bir geliştirici resmi web sitesinde yer alan Şangay güncellemesiyle birlikte stake edilen ETH’lerin açılacağı bilgisinin doğru olmadığını açıkladı.

CryptoSlate‘e verdiği bir demeçte Şangay güncellemesi ve stake edilen ETH’ler hakkında açıklamalarda bulunan geliştirici Micah Zoltu yatırımcılar üzerinde endişe yarattı. Ethereum ağı üzerinde stake işlemleri Aralık 2020‘de başladı ve o günden bu yana stake edilen miktar 20,9 milyar dolara kadar ulaştı. Ethereum.org üzerinde sunulan bilgilere göre stake edilen ETH’ler Şangay güncellemesine kadar kilitli kalacak ve söz konusu güncellemeden sonra erişilebilir duruma gelecekti. Fakat Ethereum geliştiricisinin açıklamasına göre işlerin hiç de o şekilde ilerlemeyeceği anlaşıldı.

Geliştirici Zoltu‘nun açıklamalarına göre Ethereum resmi web sitesinde Şangay güncellemesinin Merge’den sonraki 6 ya da 12 ay içerisinde piyasaya sürüleceği yazıyordu ama bu tarihler sessizce siteden kaldırıldı. Şangay güncellemesi için büyük bir beklenti niteliği taşıyan kilitli ETH’lerin serbest bırakılması olayı ise söz konusu tarihlerde gerçekleşmeyecek.

Bununla birlikte geliştiriciler Şangay için net hedeflerini belirlememiş olsalar da “muhtemelen” işlem ücretlerini azaltmaya yönelik yeniliklere yer verecekler. Geliştirici tarafından gelen son açıklamalar, Ethereum yatırımcısını sessiz bir karanlığın içine sürüklemiş gibi görünüyor ve kilitli ETH’lerin ne zaman açılacağına dair halen net bir bilgiye yer vermiyor.

Tüm bu olumsuz haberlere rağmen bir diğer Ethereum geliştiricisi Alex Stokes ise dün paylaştığı bir gönderide Şangay güncellemesinin büyük ölçüde hazır olduğunu ifade etti. Stokes tarafından aktarılan bilgiye göre EIP-4895 algoritması Şangay uyumlu zincir için şimdiden güncellendi.

Bir tarafın Şangay güncellemesi hakkındaki sarsıcı iddiaları tazeliğini korurken diğer tarafın Şangay için sanki her şey yolundaymışçasına olumlu haberleri paylaşıp para çekme türleri üzerinde yenilikleri devreye almaya çalışması yatırımcıların aklını bulandırmaya devam ediyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!