Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Son 6 Ayın En Düşük Seviyesine Gerilerken Yükseliş Sinyali Geldi!

Ethereum fiyatı son altı ayın en düşük seviyesine gerilerken durgun ETH cüzdanlarında yaşanan hareketliliğin bir yükseliş sinyali olduğu belirtildi. 

On-chain analiz platformu Santiment, 12 Eylül tarihli sosyal medya paylaşımında, Ethereum’un güncel durumunu yorumladı. Ethereum fiyatının mart ayından bu yana ilk kez 1.530 dolar seviyesine düştüğünü belirten şirket, bu esnada eski Ethereum balinalarının transferlerine dikkat çeken noktalardan biri olduğunu öne sürdü.

Yan yana gelen bu iki faktörü olası bir dönüş öncesi yaşanan kapitülasyon olarak nitelendiren Santiment analistleri, yaşanan düşüşlere rağmen eski Ethereum yatırımcılarının soğuk kanlı olduğunu ve iştahlarını artırdığını ima etti.

Bununla birlikte son günlerde görülen talebin son 3 ay içerisindeki en fazla eski Ethereum hareketine denk geldiğini öne çıkaran analistler, açıklamanın detaylarında şu ifadelere yer verdi:

Ethereum 12 Mart’tan bu yana ilk kez 1.540 dolara düştü ve bu, eski Ethereum cüzdanlarındaki hareketliliğe paralel olarak yaşandı. Yaşanan düşüşe paralel olarak ortaya çıkan bu tablo, tersine dönme potansiyeli taşıyan bir piyasadaki kapitülasyon işaretidir. Görülen bu talep, son üç ay içerisindeki en büyük Ethereum talebiydi.

Geçtiğimiz hafta, Ethereum ICO’suna katıldıktan sonra 8,1 yıl boyunca hareketsiz kalan bir kripto para balinası yeniden harekete geçmiş ve ABD’li popüler kripto para borsası Kraken’e varlık transferi gerçekleştirmişti.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %1 değer kazanan Ethereum, yazım esnasında 1.591 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!