Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OKX 32 Coin Çiftini Kaldırıyor: Dev Delist ile Bir Token Fiyatı Çakıldı!

Popüler kripto para borsası OKX, halihazırda borsa üzerinde işlem gören 28 altcoin’e ait 32 işlem çiftini delist edeceğini açıkladı.

OKX 13 Eylül Çarşamba günü yaptığı resmi açıklamada, devasa delist operasyonun duyurdu. Borsanın yaptığı duyuruya göre 8 altcoin’e ait 10 işlem çifti TSİ 21 Eylül saat 12.00’de delist edilecek.

Bu tarihte delist edilecek işlem çiftleri; HEGIC-USDT, MDA-USDT, API3-ETH, API3-USDC, AVAX-ETH, BAT-BTC, BAT-USDC, DGB-BTC, EGLD-BTC, ENS-BTC olarak belirtildi.

OKX, 25 Eylül tarihinde 10 altcoin’e ait 11 işlem çiftini, 26 Eylül’de ise 10 altcoin’e ait 11 işlem çiftini delist edecek. Bu işlem çiftleri ise METC-ETH, ETC-OKB, ETHW-BTC, FLOW-BTC, GLMR-USDC, KSM-BTC, LRC-BTC, LUNA-BTC, LUNC-BTC, OM-ETH, OMG-BTC, RVN-BTC, SNX-ETH, USTC-USDC, WAVES-BTC, XEM-BTC, XEM-USDC, XTZ-BTC, YFI-BTC, ZEC-ETH, ZIL-BTC, ZRX-BTC olarak açıklandı.

Yapılacak işlemlerin ardından toplamda 28 altcoin’e ait 32 işlem çiftini delist etmiş olacak.

OKX, söz konusu delist kararını düzenli yapılan incelemeler sonrası verdiğini ve delist kılavuzuna dayanarak aldıklarını söyledi.

OKX ayrıca yaptığı açıklamada, söz konusu delist tarihlerinden önce yatırımcılardan bu paritelerdeki emirlerin iptal etmesini istedi. İptal edilmemesi durumunda emirlerin borsa tarafından otomatik olarak kaldırılacağı bildirildi.

2 altcoin tamamen delist

Delist operasyonun ardından borsa üzerinde yalnızca USDT pariteleri mevcut olan MDA ve HEGIC tamamen kaldırılmış oldu. OKX, MDA ve HEGIC’in para yatırma işlemlerini 12 Eylül’de para çekme işlemlerini ise 25 Kasım’da askıya alacağını duyurdu.

OKX verilerine göre MDA %55’e yakın, HEGIC ise %8 değer kaybı yaşadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!