Ethereum Vakfı'ndan yapılan açıklamada, Ethereum ağının Proof of Stake sisteminde kullanılacak VDF geliştirilmesi için 15 milyon dolarlık bir yatırım ayrıldığı yönünde çıkan haberlerin, gerçeği yansıtmadığı...

Ethereum Vakfı, VDF Sistemi ile İlgili Çıkan İddialara Yanıt Verdi

ethereum

Ethereum Vakfı’ndan yapılan açıklamada, Ethereum ağının Proof of Stake sisteminde kullanılacak VDF geliştirilmesi için 15 milyon dolarlık bir yatırım ayrıldığı yönünde çıkan haberlerin, gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

CoinDesk tarafından çıkan haberlerde, Ethereum vakfının VDF’yi geliştirmek için 15 milyon dolarlık bir kaynak ayırdığı ve bu teknoloji ile birlikte, Proof of Stake sisteminin daha iyi bir işlerlik kazanmasının amaçlandığı belirtilmişti. Ancak konu ile ilgili bir açıklama yapan Ethereum Foundation yöneticisi Justin Drake, bu tarz bir yatırım bütçesi ayırdıkları iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Drake, yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

”Ethereum vakfı olarak 15 milyon doları bu işe ayırdığımız iddiaları doğru değil.”

VDF sistemi, herhangi bir sistemi manipülasyon ve saldırılara karşı korumayı amaçlayan bir teknoloji olarak hizmet veriyor.

Blockchain teknolojilerinde de, güvenliğin sağlanması konusunda VDF sisteminin çok önemli olduğunu ifade ediyor.

PoS sistemine geçişin tamamlanması ile birlikte, Ethereum’un dört hamlelik yol haritası da tamamlanmış olacak. Haritanın son ayağı ise Ethereum 2.0 ya da Serenity adıyla bilinen şey ile tamamlanacak. Şu anda Ethereum sistemi 4 ayaklı yolun üçüncü aşamasında. Hem Byzantium hem de Constantinople’nin Ethereum 2.0’a geçişte kritik bir aracılık etmesi isteniyor.

PoS sistemine geçiş ile birlikte, Ethereum’da ölçeklenebilirlik, madenciliğin merkezileşmesi, ekonomik ve finansal güvenlik sorunlarının çözülmesi ve bu işlerin tamamına erdirilmesi amaçlanıyor.

Bakalım, bu noktada önümüzdeki günlerde hangi gelişmeler bizi bekliyor olacak?

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.