Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum’da Boğa Koşusu Geliyor Mu: 3 Gösterge ile Açıklandı!

Ethereum’da (ETH) kritik üç gösterge, boğa koşusunun yakın zamanda gelip gelmeyeceğine dair yanıt veriyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından gelen spot Ethereum ETF onayının ardından fiyat yükselişini ivmeli bir şekilde sürdüremeyen ETH’de 3 gösterge boğa koşusunun ne zaman olacağına dair sinyaller veriyor.

Boğa piyasalarında fiyat yükselişinin devam edip etmeyeceğine yönelik en büyük göstergelerden biri olan açık faiz ve fonlama oranlarına veri platformu Kaiko’dan netlik geldi.

Kaiko yaptığı araştırmanın neticesinde açık faizin 11 milyar dolar ile en yüksek seviyesine ulaştığını ve bunun da güçlü sermaye girişi anlamına geldiğini söyledi. Ethereum’un Bitcoin’e karşı değerinin de ciddi bir yükseliş ile 0,044’ten 0,055’e geldiğini söyleyen Kaiko, ikinci gösterge olarak Ethereum kümülatif hacim deltasını (CVD) verisini işaret etti.

Ethereum’un CVD verisine göre 21 Mayıs’tan bu yana hem ABD hem de spot piyasalarda büyük girişler görülüyor. Özellikle o tarihe kadar borsalarda net çıkışlar yaşanıyordu.

Kaiko son olarak Ethereum’un merkezi borsalardaki piyasa derinliğinin yaklaşık 226 milyon dolar civarında bulunmasına dikkat çekti. Bu seviye hala FTX öncesi ortalamalardan %42 aşağıda ve yalnızca %40’ı ABD borsalarında yoğunlaşmış durumda bulunuyor.

Ethereum ETF onayının girişler için bir hayal kırıklığı durumu yaratmasına rağmen olumlu etkilerin bulunduğu ifade edildi.

Söz konusu girişlerin az olmasının nihai onayın henüz gelmemesinden kaynaklandığı düşünülüyor. İşlemin başlaması ile birlikte Ethereum fiyatının yükseliş yaşayacağı, analistler tarafından tahmin ediliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!