Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum’da Bu Veriler Beklentilerin Aksine Ayı Çağrısı Yapıyor!

Ethereum (ETH) opsiyon piyasaları, aylar sonra bariz bir şekilde düşüş beklentisine ev sahipliği yapıyor.

Kripto para opsiyon piyasalarına dair veri sağlayan Amberdata’ya göre yatırımcılar Ethereum’da düşüş bekliyor. Her ne kadar piyasa genelinde spot Ethereum ETF beklentisinin fiyatta yükseliş yaratacağına dair bir kanı olsa da opsiyon yatırımcıları henüz bu fikri paylaşmıyor.

Verilere göre Ethereum opsiyon piyasalarındaki put-calls dengesi satış yönlü olarak ağır basmaya başladı. Calls opsiyonları 24 Ocak Çarşamba gün, -8 puana gerileyerek üç aydan uzun süredir gördüğü en düşük seviyeye ulaştı. Bu durum, opsiyon yatırımcılarının düşüş yönlü bariz beklentisini gözler önüne serdi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Options Insights’ın kurucusu Imran Lakha, 2.400 dolar bandındaki teknik desteğin kırılmasının düşüş beklentisini artırdığını vurguladı:

Ethereum opsiyon piyasalarındaki ani çarpıklık artışı, calls satış akışlarının etkisini ve fiyatları 2.200 dolara doğru iten 2.400 dolarlık  teknik desteğin kırılmasını yansıtıyor. Ethereum için kritik bir seviye 2.150 dolardır; bunun kırılması daha fazla düşüşe yol açabilir. Son piyasa hareketleri, Ethereum için temkinli bir kısa vadeli görünüme işaret ediyor ve riskten korunma talebini artırıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kısa süre önce BlackRock’ın spot Ethereum ETF başvurusunu 10 Mart’a erteleyerek piyasa üzerindeki bilinmezliği iyice artırmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!