Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FED Faiz Kararı Öncesi Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

ABD Merkez Bankası (FED) tarafından bugün açıklanacak faiz kararı öncesinde Bitcoin (BTC) ve kripto paraların genelinde düşüş hakimiyeti sürüyor. 

Bitcoin fiyatı, ABD’den gelen spot ETF onayının ardından sürdürdüğü sert yükselişi ile mart ayının ortalarında en yüksek seviyesi olan 73 bin dolara ulaşmıştı. O günlerden bu yana bir düzeltme yaşayan Bitcoin, bugün yaşadığı geri çekilme ile 57 bin dolar seviyelerinin altını gördü.

Halihazırda sert bir düşüş dönemi yaşayan Bitcoin, bugün de ABD Merkez Bankası (FED) tarafından açıklanacak faiz kararı öncesi %5,9 değer kaybı yaşadı.

Piyasa değerine göre en büyük 10 kripto paradan Ethereum (ETH) %3,8 düşüşle 2.876, BNB (BNB) %4,3 düşüşle 545, Ripple (XRP) %0,8 yükselişle 0,501, Dogecoin (DOGE) %8 düşüşle 0,123 ve Solana (SOL) %0,5 düşüşle 124 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin piyasa değeri 1,11 trilyon dolar seviyelerinde seyrederken kripto para piyasasının toplam değeri 2,23 trilyon dolar civarında bulunuyor.

Türkiye saati ile bugün 21.00‘de açıklanacak. FED faiz kararı hakkında CME Group cephesinde %98,9 oranında sabit kalacağı%1,1 oranında ise 25 baz puanlık bir artış geleceği yönünde beklenti bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!