Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fransız Fintech Şirketi Lydia 100 Milyon Dolarlık C Serisi Fonu ile “Unicorn” Statüsüne Yükseldi

Fransız Finansal Teknoloji şirketi Lydia C Serisi finasman turunda 100 milyon dolar toplayarak, 1 milyar doların üzerinde bir değerleme ile Unicorn statüsüne ulaştı. Finansman turu, Dragoneers ve Echo Street gibi yeni yatırımcıları, mevcut yatırımcılardan olan Tencent, Accel ve Founders Future’un arasına ekledi.

“Unicorn”, risk sermayesi endüstrisinde, değeri 1 milyar doların üzerinde olan özel bir start-up ​​şirketini tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

Kısa süre önce Lydia, Avusturyalı kripto varlık alım satım platformu olan Bitpanda ile işbirliği yaparak 5.5 milyon kullanıcısının dijital varlıklara yatırım yapmasına olanak sağlamıştı. Mobil uygulama üzerinden cari hesaplar, ekspres krediler, mobil ödemeler ve yatırımlar gibi birçok finansal hizmet sunan Lydia, geçen yıl iki finansman turunda 131 milyon dolar topladı.

Lydia, topladığı finansmanı önümüzdeki üç yıl içinde 800 personel istihdam etmek için kullanmayı ve 2025 yılına kadar müşteri tabanını 10 milyona çıkarmayı planlıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!