Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX Yüzde 99 Düşen Altcoin’den Kaynaklı Sorun Yaşıyor: İddiaları Reddettiler!

FTX, Jump Trading’in 264 milyon dolarlık zarar talebini, Alameda’nın altcoinleri teslim etmemesi ve kredi anlaşmasının başlatılmamış olmasıyla geçersiz olduğunu savunuyor.

İflas eden kripto para borsası FTX’in iflas heyeti, Jump Trading’in yan kuruluşu Tai Ho Shan’ın zarar talebi ve iddialarına karşı çıktı. Tai Ho Shan, Alameda’nın 800 milyon Serum (SRM) tokenini teslim etmediğini iddia ediyor ve 264 milyon dolarlık tazminat istiyor.. Ancak Alameda, kredinin hiç başlatılmadığını savunarak bu iddianın geçersiz olduğunu belirtiyor.

Jump Trading, 2020 sonbaharında Serum’a önemli bir yatırım yaptığını ve piyasa yapma hizmetleri sunacağını duyurmuştu. Ancak FTX iflası ile birlikte merkeziyetsiz borsa (DEX) Serum da çökmüştü.

Jump Trading, FTX-Alameda iflas heyetinin SRM’nin iflas tarihindeki piyasa fiyatı, geri ödeme opsiyon fiyatı, SRM’nin volatilitesi ve faiz oranı gibi faktörlere dayanan bir opsiyon modeline göre 264 milyon doların üzerinde bir tazminat borcu olduğunu iddia etti.

FTX iflas heyeti, Alameda’nın belirtilen şekilde SRM tokenlerini teslim etmediğini ve bu nedenle kredi anlaşmasının başlatılmadığını savunuyor. Ayrıca Tai Mo Shan’ın zarar hesaplama yönteminin hatalı ve desteksiz olduğu iddia edildi.

CoinGecko verilerine göre SRM’nin değeri 2021’de zirve yaparak 12,50 doları aşmıştı ancak şu anda 0,03 dolar değerinde bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!