Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX Elini Çabuk Tutuyor: Solana ve Ethereum İçin 22 Milyon Doları Hareket Ettirdi!

İflas eden kripto para borsası FTX, milyonlarca dolar değerinde Solana’yı (SOL) satış yapmak için transfer etti.

Geçtiğimiz yıl batan FTX, müşterilerine geri ödeme yapabilmek adına kripto para satış hamlelerine devam ediyor. On-chain analiz firması Lookonchain tarafından aktarılan verilere göre borsa, 7 Kasım günü harekete geçerek 19,2 milyon dolar değerinde 462.964 SOL‘ü anonim bir cüzdana transfer etti.

FTX’in geçmiş satışlarına bakıldığında borsalara göndermeden önce genellikle farklı bir aracı cüzdana transfer gerçekleştiği görülüyor. Uzmanlar FTX’in bu SOL varlıklarını kısa süre sonra satacağını düşünüyor.

Bununla birlikte SOL transferlerine paralel olarak yine FTX’in soğuk cüzdanlarına ait 3 milyon dolar değerinde 1.583 ETH kripto para borsaları Binance ve Kraken’e transfer edildi.

Alameda ve FTX 7 Kasım itibariyle 275 milyon dolar değerinde kripto parayı borsalara aktardı. Bunların başında 150 milyon dolar değerinde SOL, 31 milyon dolar değerinde ETH ve 22 milyon dolar değerinde Render (RNDR) başı çekti.

Geçtiğimiz eylül ayının başında ABD Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi FTX’in yatırımcılarına geri ödeme yapabilmesi için elindeki kripto paraları satmasına yeşil ışık yakmıştı.

Piyasa uzmanları SOL özelinde son günlerde yaşanan volatil hareketlerin FTX satışlarından kaynaklanıyor olabileceğini öne sürdü. Borsa son olarak birkaç gün önce 42,35 milyon dolar değerinde SOL satmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!