Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Garanti BBVA Portföy, Garanti Portföy Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fon’unu (MET) Duyurdu

Garanti BBVA Portföy, Garanti Portföy Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fon’unu (MET) duyurdu.

21 Mart tarihli açıklamasında şirketin yatırımcılarına farklı yatırım temalarında yenilikçi çözümler sunmaya devam ettiğini belirten Garanti BBVA Portföy, Garanti Portföy Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fon’unu (MET) duyurdu.

Yeni kurulan bu fonda metaverse teknolojilerini kullanan, destekleyen, bu teknolojilere yönelik Ar-Ge faaliyetlerinde bulunan, teknoloji, bilgi teknolojileri, teknolojik donanım, iletişim, telekomünikasyon, elektronik ticaret, biyoteknoloji, medikal teknoloji, yazılım sektörlerindeki şirketler yer alıyor. Ayrıca bu sektörlerdeki ilgili şirketlere hizmet, servis ve ürün sağlayan kurumların ihraç ettikleri sermaye piyasası araçlarının da yer alması planlanıyor.

Garanti Portföy Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fonu’na Garanti BBVA şubelerinden ve dijital kanallardan yatırım yapılabiliyor. Aynı zamanda başka kurumda hesabı olanlar TEFAS aracılığıyla diledikleri kurumun şube, internet veya mobil kanalları üzerinden alt limit olmaksızın Türk lirası ile işlem yapabiliyor.

Açıklamada konuyla ilgili görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Portföy Genel Müdürü Sinem Edige, sektördeki çeyrek asırlık tecrübeleri, geniş yatırım yönetimi kadroları ve şirket içi güçlü araştırma ekipleriyle müşterileri için yenilikçi ürünler sunduklarını dile getirdi ve metaverse‘ün de bu kapsamda üzerine eğildikleri özel bir alan olduğunun altını çizdi.

Metaverse‘ün blockchain, kripto varlıklar, sanal gerçeklik, yapay zeka ve nesnelerin interneti gibi birçok teknolojinin birleşiminden oluştuğunu belirten Edige konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Son dönemde artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojisinin ağırlıklı olarak oyun sektöründe kullanıldığını ve büyük teknoloji şirketlerinin bu alana yatırım yapmaya başladığını da görüyoruz. Henüz başlangıç aşamasında olan metaverse, yeni kullanım alanlarıyla gelecekte tüketici ve işletmelerin davranışlarının dönüşümünü sağlayabilir. Garanti BBVA Portföy olarak biz de çağı ve yeni trendleri takip eden yatırımcılarımızın alternatif ürün beklentilerine hizmet edecek şekilde Türkiye’de ilk ve tek olan Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fonu’nu hayata geçirdik. Bu fonu, metaverse ve yeni teknolojilerine yatırım yapmak isteyen, birikimlerini değerlendirirken orta ve uzun vadeli bakış açısıyla düşünen, TL ile fon alımı yaparak portföyünü çeşitlendirmek isteyen yatırımcılarımız değerlendirebilir.

Edige, Garanti BBVA Portföy olarak yenilikçi yaklaşımlarla yatırımcılarına farklı çözümler sunmaya devam edeceklerini belirtti.

Garanti BBVA‘nın sektöre olan ilgisi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, Garanti BBVA Teknoloji de şirket bünyesinde blockchain teknolojileriyle ilgili araştırmalar ve testler yapacak uzman bir isim için iş ilanı yayımlamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!