Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gemini Küçülmeye Gidiyor: Genesis ve DCG Krizi Ortasında İşten Çıkarma Yapacak!

ABD’li popüler kripto para borsası Gemini, iflas başvurusunda bulunan Genesis ile bir kriz ortasında kötü makroekonomik koşullar ve kripto para piyasasındaki yatırımcı ilgisinin azalması nedeniyle işten çıkarma yapacağını açıkladı.

The Information’ın 23 Ocak tarihinde yayınladığı habere göre Gemini CEO’su Cameron Wivklevoss pazartesi günü çalışanlara gönderdiği bir mesajda personelinin %10’unun işten çıkarılacağı bilgisini verdi. Geçtiğimiz yılın haziran ayından bu yana üçüncü defa personel sayısını azaltan borsanın CEO’su Cameron Vinklewoss, işten çıkarmaların sebeplerine değinirken bundan sonra böyle bir ihtiyaçlarının olmayacağını düşündüklerini söyledi.

Alınan bilgilere göre Winklevoss, işten çıkarmaların sebebi olarak kötü makroekonomik koşullar ve kripto para piyasalarında son zamanlarda yaşanan skandalları nedeniyle azalan yatırımcı ilgisi ve güven zedelenmesini gösterdi.

İşten çıkarma planı kapsamında personelinin %10’unun işine son vermesi beklenen Gemini, 2022 yılı başında 1.100 olan personel sayısını yıl içerisine yaptığı diğer işten çıkarmalar ile birlikte 650 ila 700 arasına düşürmüştü.

Gemini geçtiğimiz günlerde, 900 milyon dolarlık alacağı nedeniyle iflas başvurusunda bulunan Genesis’e ve çatı şirketi Digital Currency Group’a (DCG) dava açabileceğini söylemişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!