verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Genesis: Yarınki Güncelleme Ethereum’u Daha Kullanışlı Yapabilir

Digital Currency Group’a bağlı olan ve birincil aracılık yapan kripto para şirketi Genesis, bugün yayımladığı ikinci çeyrek raporunda Bitcoin’in (BTC) piyasadaki dominasyonunun zayıflamaya başladığını ve bu sırada Ethereum’un (ETH) güç kazanmaya başladığını açıkladı.

  • 2020’nin sonunda, Genesis’in kullanıcılarına kullandırdığı kredilerin %54’ü Bitcoin’den oluşurken, bu oran 2021’in ikinci çeyreğinin sonunda %42’ye düştü. Ethereum’un 2020’nin sonunda %15,5 olan oranı ise son çeyreğin sonunda %27,9’a çıktı.

  • Aynı zaman aralığında, Bitcoin’in Genesis’in spot işlemlerindeki payı %80’den %47’ye düştü. Bu dönemde Ethereum’un payı yaklaşık %25’e yükselirken, UNI, SUSHI, AAVE gibi DeFi tokenlarında ve Ethereum’un SOL ve BNB gibi rakiplerinde de büyüme görüldü. Şirketin çeyrek genelindeki toplam spot hacmi 29.2 milyar dolar oldu.

  • ETH ile DeFi tokenlarının toplam piyasa değerinin çeyrek boyunca %43 küçülme yaşadığını belirten Genesis, merkeziyetsiz finans tarafındaki hareketliliğin buna rağmen büyümeye devam ettiğini belirtti. Genesis’e göre bu sırada Ethereum ile Bitcoin’in piyasa değerleri arasındaki farkın kapanması, “ETH’in kurumsal portföylerde oynadığı rolün büyümekte olduğuna” işaret ediyor.

  • Genesis ekibi, Ethereum blockchaininde yarın hayata geçmesi beklenen ve EIP-1559 maddesini içinde barındıran Londra güncellemesinin ardından Ethereum’un hem “daha kullanışlı” hem de “deflasyonist” bir varlık haline gelebileceğini belirtti.
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!