Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gizemli Bitcoin Cüzdanının Sahibi Ortaya Çıktı: Bakın En Büyük 3. BTC Balinası Kimmiş!

En büyük üçüncü Bitcoin (BTC) balinasının ABD merkezli dünyaca ünlü yatırım platformu Robinhood olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta bir Bitcoin cüzdanının üç ay gibi kısa bir sürede 118.300 BTC alarak en büyük üçüncü balina olduğu ortaya çıkmıştı. Bir süredir gizliliğini koruyan en büyük üçüncü Bitcoin balinasının kim olduğu anlaşıldı.

On-chain analiz platformu Arkham Intelligence tarafından sunulan verilerde, Robinhood’un 3 milyarda doların biraz üzerinde değerle büyük üçüncü Bitcoin balinası olduğu belirtildi.

Veriler, Robinhood’un üç aylık bir süre zarfında diğer birkaç küçük cüzdandan söz konusu adrese 118.300 Bitcoin aktardığını ortaya koydu. Arkham Intelligence tüm bu varlıkların Bitcoin blokzinciri üzerinde tutulduğunu vurguladı.

Bir diğer on-chain veri platformu BitInfoCharts’ın verilerine göre Robinhood tarafından ilk işlemler 8 Mart‘ta yapıldı ve ardından 14 Temmuz‘a kadar büyük miktarlarda Bitcoin cüzdanlar arasında transfer edildi. Platforma ait cüzdanın Bitcoin değeri geçtiğimiz temmuz ayında 3,72 milyar dolara ulaşmıştı.

Bu miktarda ciddi Bitcoin stoku Robinhood’u kripto para borsaları Binance ve Bitfinex’in ardından üçüncü sıraya yerleştirdi. Kayıtlara göre Binance’in 6,4 milyar dolar ve Bitfinex’in de 4,3 milyar dolar değerinde Bitcoin’i bulunuyor.

Yaptığı yüklü işlemlerle dikkat çeken cüzdan birçok spekülasyonu beraberinde getirmişti. Bazı piyasa analistleri bu cüzdanın yatırım devi BlackRock’a ait olabileceğini bile öne sürmüştü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!